La nostra Escola de Moda torna a triomfar als Hempel Award
Enhorabona

La nostra Escola de Moda torna a triomfar als Hempel Award

Demana informació
X
+
Other contact or email
26 de març 2018

Ahir al migdia (hora de Pequín), el certamen asiàtic que inaugura la Mercedes Benz China Fashion Week va premiar de nou el talent format a Felicidad Duce – LCI Barcelona. Laura Núñez del Arco va guanyar el Silver Award (segon premi) amb els tres looks de la seva col·lecció de dona "Project One", mentre que Sandra Soriano es va endur a casa un Excellent Award gràcies a la seva proposta unisex "Blank Canvas". Sota el tema "Heritage and Craftsmanship", la 26ª edició dels Hempel Award ha estat centrada en la unió de la moda urbana amb l'artesania tradicional.

L'Escola també va estar representada pel professor i director de projecte Gabriel Torres, membre del jurat dels Hempel Award junt amb d'altres acadèmics, dissenyadors, crítics de moda i artistes de renom internacional. El docent s'ha quedat a la capital xinesa per formar part del jurat del Top Ten Fashion Designers, que triarà al millor dissenyador de la Mercedes Benz China Fashion Week.

Felicidad Duce – LCI Barcelona participa des de fa més de vint anys en aquest esdeveniment en el qual competeix amb les millors escoles del món. Els bons resultats assolits any rere any (en l'edició anterior els nostres estudiants van tornar a casa amb tres guardons) demostren la gran qualitat de docents i alumnes. Moltes felicitats, Laura i Sandra!

Pots veure les millors imatges aquí.

Imatge: China Fashion Week.

Disseny de Moda
Estudiants
Esdeveniments i desfilades
Premis i reconeixements
Viatges
2018
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto