La xef i emprenedora Andrea Dopico col·labora amb el nostre Màster en Fotografia Gastronòmica
andiNC. meets LCI (I)

La xef i emprenedora Andrea Dopico col·labora amb el nostre Màster en Fotografia Gastronòmica

Demana informació
X
+
Other contact or email
07 de gener 2021

Els estudiants del Màster en Fotografia Gastronòmica i Publicitària tenen l'oportunitat de treballar aquest curs amb Andrea Dopico, la jove xef i emprenedora veneçolana que ha captivat Catalunya amb els seus sabors brillants i les seves arrels llatinoamericanes. Més concretament, els nostres alumnes s'encarregaran de fer les fotografies per al seu nou projecte, andiNC., la primera pastisseria espanyola 100% digital que pretén no només reinventar el negoci sinó també reivindicar el bon dolç i el gust per la qualitat, el sabor i el detall. 

L'Andrea va visitar el campus a finals de novembre per presentar els detalls de la col·laboració i donar a conèixer la seva trajectòria i l'univers de la marca als alumnes. A més a més, ens va concedir una entrevista que aviat publicarem i en la qual va defensar que "sense aparadors, la fotografia gastronòmica és l'únic punt de trobada amb el producte". També va afirmar estar encantada amb el projecte i va assegurar que vol donar llibertat als estudiants perquè respecta molt la seva creativitat.

L'Andrea ens va visitar per explicar tots els detalls de la col·laboració

Després de treballar a diferents restaurants amb estrella Michelin com El Club AllardMoments, ABaC i Terra, Andrea Dopico va ser reconeguda per Forbes com una de les millors joves promeses d'Europa (2017) i Cosmopolitan la va incloure a la seva llista "Women to Watch" (2018). Al març de 2020 va llançar andiNC., el projecte en el qual col·laboraran els nostres alumnes durant els pròxims mesos. Seguirem informant!

Fotografia
Col·laboracions
Estudiants
2021
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto