Iniciativa solidària

Els nostres alumnes dissenyen postals de Nadal a benefici de la LCI Education Foundation

Demana informació
X
12 desembre 2018

Coincidint amb l'arribada de les festes nadalenques, la nostra Escola ha llançat una iniciativa solidària en favor de la LCI Education Foundation, l'organització benèfica de la xarxa LCI Education que promou l'alfabetització infantil en països en desenvolupament. Tots els estudiants de LCI Barcelona van ser convidats a dissenyar una postal de Nadal inspirada en aspectes com la solidaritat, la generositat, l'empatia o el respecte i en coherència amb els valors de participació i implicació social de la fundació. D'entre totes les propostes rebudes, es van seleccionar 5 finalistes i es va obrir a les nostres xarxes socials una votació de 24 hores en la qual van participar més de 350 persones.

Les postals es posen a la venda aquest dimecres al LCI Barcelona Christmas Market, i els beneficis que es recullin aniran destinats íntegrament a la LCI Education Foundation. El projecte més votat, obra de Carla Solà (alumna de 2º curs del Títol Superior Oficial en Disseny Gràfic), ha guanyat un xec regal per gastar a l'esdeveniment.

Totes les Escoles
Concursos
Estudiants
Premis i reconeixements
Xarxa LCI Education
2018
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra
política de privadesa.