Els nostres alumnes de Disseny de Moda presenten les seves col·leccions finals a la 080 Barcelona Fashion
LCI Barcelona DYSTOPIAS

Els nostres alumnes de Disseny de Moda presenten les seves col·leccions finals a la 080 Barcelona Fashion

Demana informació
X
+
Other contact or email
02 de juliol 2018

La 22ª edició de la passarel·la oficial catalana va baixar el teló divendres passat amb DYSTOPIAS, les desfilades amb les col·leccions dels estudiants del Títol Superior Oficial en Disseny de Moda. El Recinte Modernista de Sant Pau es va omplir de color, talent i creativitat gràcies a les inspiradores propostes dels 39 alumnes que aquest curs finalitzen els seus estudis. Sota la direcció artística de Marcos Morau i la regidoria de Pablo Paz, els estudiants van mostrar el resultat de molts mesos de treball durant els quals han posat en pràctica tot el que han après a la carrera (tècniques, tractament dels materials, metodologies i dinàmiques de treball, recursos, etc.). Els ja dissenyadors van estar acompanyats en la seva primera experiència professional per familiars, amics, professors i membres de l'staff de l'Escola, que es van donar cita al Pavelló del Convent de l'emblemàtic conjunt arquitectònic.

LCI Barcelona DYSTOPIAS va estar presidit pel Sr. Claude Marchand (President de LCI Education) i la Sra. Sílvia Viudas (Directora General de l'Escola) qui, junt amb la Hble. Sra. Kathryn Burkell (Cònsol del Canadà a Barcelona) i el Sr. Miquel Rodríguez (Director del Consorci de Comerç, Artesania i Moda de Catalunya - CCAM), van lliurar els guardons a les millors col·leccions:


Primer Premi

"Project One" de Laura Núñez del Arco

 

Segon Premi

"Come Alive" d'Emma Picanyol

 

Tercer Premi (ex aequo)

"R I C H I" de Nina Fernández i "Marti-nez" de Sara Iglesias


Moltes felicitats a tots els alumnes de la promoció 2017/18 per la seva enorme qualitat i als docents i tutors que els han ajudat a desenvolupar el seu potencial!


Aquí pots veure totes les imatges de DYSTOPIAS: desfilada de les 10:00h i desfilada de les 12:00h.

Disseny de Moda
Estudiants
Esdeveniments i desfilades
Premis i reconeixements
Xarxa LCI Education
2018
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto