Els nostres alumnes presenten les seves col·leccions dins del programa OFF de la 080 Barcelona Fashion
"Memories of the Future"

Els nostres alumnes presenten les seves col·leccions dins del programa OFF de la 080 Barcelona Fashion

Demana informació
X
Other contact or email
02 juliol 2019

Un any més, els estudiants del Títol Superior Oficial en Disseny de Moda van tenir l'oportunitat de mostrar els seus projectes de fi de carrera en el marc de la 080 Barcelona Fashion, concretament dins del programa OFF de la passarel·la catalana. El Disseny Hub Barcelona va ser l'escenari escollit per acollir divendres passat "Memories of the Future", dues desfilades amb la direcció artística d'Isabel Martínez en els quals van participar un total de 42 alumnes. Tots ells van presentar el resultat de molts mesos de treball acompanyats no només per familiars, amics, professors i membres de l'staff de l'Escola, sinó també per representants d'empreses i mitjans de comunicació que es van acostar a descobrir el talent d'una nova generació de dissenyadors sortits de LCI Barcelona. La música en directe de la banda Mourn va amenitzar tots dos esdeveniments.

Les nostres desfilades van comptar amb la presència de Claude Marchand (president i CEO de la xarxa LCI Education) i Sílvia Viudas (directora general de l'Escola) qui, junt amb Estel Vilaseca (cap de l'àrea de Moda), van lliurar els guardons a les millors col·leccions, triades per un jurat de professionals i experts del sector:

Primer Premi: "L'Autre" de Sofia Massuti


Segon Premi: "Six ninety-six" d'Ainara Antxia


Tercer Premi: "SKHIZEIN" de Sara Palma



PROJECTES SOSTENIBLES

Moda i medi ambient han d'anar cada cop més de la mà. Per això, una de les grans novetats d'aquest any ha estat B·SEArcular, la iniciativa d'economia circular que hem liderat amb Epson i Seaqual. Tres de les col·leccions que es van poder veure a les desfilades (realitzades per les estudiants Maria Molina, Maitena Vega i María Odriozola) han estat confeccionades amb un teixit certificat de Seaqual obtingut a partir de plàstics recuperats del Mediterrani per la Confraria de Pescadors de Barcelona. Gràcies a la tecnologia d'impressió SureColor de Epson, les alumnes han pogut estampar qualsevol disseny sobre la tela mitjançant la tècnica de sublimació de tinta, amb un considerable estalvi en consum d'aigua i energia respecte als mètodes tradicionals. Les peces resultants són totalment ecològiques i, una vegada finalitzada la seva vida útil, podran ser reciclades per tornar a convertir-se en madeixes de fil de polièster, tancant així el cercle del projecte.

Col·lecció "Rain Dust" de Maria Molina

EXPLOSIÓ DE COLOR

La sala A del DHUB es va vestir per a l'ocasió recreant la gràfica oficial de "Memories of the Future", obra de l'agència Frescota que s'inspira en les diferents capes de la memòria. L'estudi mistercarton va instal·lar al sostre del recinte 120 teles de colors, tallades i tenyides una a una fins a cobrir una extensió de 30 metres.

El Disseny Hub Barcelona es va omplir de color

TREBALL EN EQUIP

Més de 330 looks van desfilar pel Disseny Hub Barcelona en la que va ser la primera experiència professional per als nostres estudiants. Vam comptar amb models de les agències Mot Management, Maxim Models, World Talents Models i Towanda Models Agency, a més dels procedents de l'Open Call. També van col·laborar amb nosaltres els alumnes de les escoles de maquillatge i perruqueria Thuya i Barcelona Hair Academy. Moltes gràcies a tots per formar part de "Memories of the Future".

L'activitat al backstage va ser constant


Enhorabona als nous dissenyadors de la promoció 2019 i als professors i tutors que els han ajudat a desenvolupar el seu potencial!

Disseny de Moda
Estudiants
Esdeveniments i desfilades
Premis i reconeixements
Xarxa LCI Education
2019
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto