La nostra Escola col·labora amb la 23ª edició del Mecal Pro
Festival Internacional de Curtmetratges i Animació

La nostra Escola col·labora amb la 23ª edició del Mecal Pro

13 d'abril 2021

Una edició més, el Mecal Pro (Festival Internacional de Curtmetratges i Animació de Barcelona) ha preparat una minuciosa programació amb els millors curts del panorama actual. L'organització del certamen ha fet una selecció de 350 projectes procedents de 100 països diferents i els ha distribuït en quatre seccions oficials a competició (Internacional, Obliqua, Animació i Documental) i en d'altres temàtiques. El festival, que aquest 2021 torna a celebrar-se en format online, està en marxa des del passat 22 de març i acabarà el 22 d'abril.

La programació del Mecal Pro es completa amb nombroses activitats paral·leles, una de les quals està patrocinada per la nostra Escola. Es tracta del taller "Al servei de la història, a les ordres del director" impartit per José Luis Ágreda, director d'art de la premiada Buñuel en el laberinto de las tortugas (Salvador Simó, 2018) i Robot Dreams, la nova pel·lícula de Pablo Berger que s'estrenarà el 2023.

Aquest divendres 16 d'abril a les 19:30h (CET), en José Luis parlarà sobre com definir l'estil general i el disseny de personatges i localitzacions d'una pel·lícula d'animació. Pots inscriure't i accedir al taller de manera gratuïta a través d'aquest enllaçGaudeix-lo!

Descobreix els nostres programes de l'àrea d'Animació.

Animació i Videojocs
Col·laboracions
Fires i salons
Tallers, conferències i exposicions
2021
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto