La nostra Escola torna a ser present a la 080 Barcelona Fashion
Talent #MadeInLCI

La nostra Escola torna a ser present a la 080 Barcelona Fashion

Demana informació
X
Other contact or email
04 febrer 2020

La famosa passarel·la per a dissenyadors i marques emergents celebra des de dilluns i fins dijous la seva 25ª edició amb un programa ple d'esdeveniments i activitats que ompliran el Recinte Modernista de Sant Pau de moda i talent. Com és habitual, LCI Barcelona no faltarà a aquesta gran cita:

TOTS ELS DIES

  • MOSTRA DE TESINES

Diferents escoles de disseny i moda de Catalunya presenten una selecció de tesines durant l'esdeveniment. Sofia Massuti, alumni del Títol Superior Oficial en Disseny de Moda, hi participa amb dos looks del seu projecte de fi de carrera "L'Autre" (Premi a la Millor Col·lecció al nostre talent show "Memories of the Future").

ESDEVENIMENTS AMB PARTICIPACIÓ D'ALUMNI

  • Desfilada "Uninvited" d'Esaú Yori (dimarts 4 de febrer – 17:30h)

La nova col·lecció del nostre alumni és un cant a la individualitat i a totes aquelles característiques que ens diferencien. L'Esaú repassa les càrregues emocionals i mentals del passat i com aquestes afecten el desenvolupament de les persones, generant així diferents fantasmes que ens acompanyaran al llarg de la vida.

Amb el pas dels anys, en Boris ha consolidat una marca de luxe de gamma alta que reflecteix la seva visió personal i experimental de la roba artesanal. A més de la desfilada de la seva col·lecció, els assistents a aquesta edició de la 080 podran gaudir d'una exposició retrospectiva dels seus onze anys de carrera.

La firma en què treballa el nostre alumni Oscar Puig com a head of Design and Production celebra els cinc anys de la marca fent un repàs pels seus tuxedos més icònics junt amb altres noves propostes, tant masculines com femenines. Serà la closing party de la 080.

PROGRAMA OFF

L'activitat, que tindrà lloc al nostre campus, s’emmarca dins de la secció OFF d'aquesta edició del certamen. L'artista ens visitarà per presentar el seu projecte "Skin is the new canvas" i ensenyar-nos com converteix el cos humà en obres d'art.

Feliç 080 Barcelona Fashion a tots i totes!

Disseny de Moda
Alumni
Esdeveniments i desfilades
2020
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto