Iniciem la celebració del nostre 10è aniversari amb un gran sopar a The Imperial
#LCIBCN10

Iniciem la celebració del nostre 10è aniversari amb un gran sopar a The Imperial

17 de febrer 2023

Aquest dimecres 15 de febrer vam inaugurar els actes de celebració del nostre 10è aniversari amb un gran sopar de gala a l'emblemàtic espai The Imperial, situat al centre de Barcelona. L'esdeveniment va reunir nombrosos convidats de la indústria del disseny, la política, la moda i els mitjans de comunicació.

The Imperial va acollir el sopar de gala del 10è aniversari de LCI Barcelona

La vetllada va començar amb el lliurament del Premi Felicidad Duce 2022 a Pablo Coppola, antic estudiant de l'Escola i actual leather goods collection director a Balenciaga. Sílvia Ventosa, conservadora del Museu del Disseny de Barcelona i presidenta del jurat del guardó, va destacar del premiat la seva trajectòria a firmes de luxe històriques com Celine, Tom Ford i Balli.

Pablo Coppola va rebre el Premi Felicidad Duce 2022

L'elecció de l'espai va ser un reconeixement als 95 anys de la nostra Escola de Moda i a les desfilades que la seva fundadora, Felicidad Duce, organitzava al Saló Imperial de l'antic Hotel Ritz, lloc reservat fins aleshores a les grans cases de costura. En aquest mateix espai vam recrear una d'aquelles desfilades amb 10 looks creats pels dissenyadors formats a les nostres aules que han obtingut més reconeixement per part del sector: Josep Font, Juan Vidal, María Escoté, Dominnico, Celia Vela, Manuel Bolaño, Martinez Lierah, Karlota Laspalas, Krizia Robustella i CarlotaOms.

Els 10 looks dissenyats pels nostres alumni més destacats

Entre les autoritats que no es van voler perdre l'esdeveniment hi havia Wendy Drukier (ambaixadora del Canadà a Espanya), Joan Borràs (delegat del Govern a Barcelona) i C. J. Scott (cònsol del Canadà a Barcelona), els quals van compartir la vetllada amb Claude Marchand (president de LCI Education), Sílvia Viudas (directora general de LCI Barcelona), Mercedes Freixas i Eduard Prats (presidents d'honor de la nostra Escola). Ens van acompanyar els màxims responsables de firmes, empreses i institucions com Puig, Munich, Castañer, Sita Murt, MODACC, CCAM, DHUB, Santa Eulalia, Gratacós, Santa & Cole, Escorpion, La Roca Village, MODA-FAD i MINIM, i representants de mitjans de comunicació com Telva, El País, La Vanguardia, El Periódico, Metal Magazine i Barcelona Fashion Press.


La nostra directora Sílvia Viudas va ser la primera a parlar després del sopar, aprofitant l'oportunitat per destacar l'evolució de LCI Barcelona i avançar que el nostre nou campus serà sostenible: "Després de 10 anys, donarem un gran salt, estrenarem un nou espai educatiu dissenyat per Circular Studio i amb certificat BREEAM de construcció sostenible. El nou campus definirà els valors de LCI: respecte, qualitat, creativitat i voluntat de compartir". També va destacar que "LCI a Barcelona és el resultat de la visió del prestigiós grup educatiu canadenc i de l'esforç de tot un equip. El 2013, LCI Education buscava continuar la seva expansió internacional i entrar al mercat europeu, i Barcelona va ser la ciutat escollida".

Sílvia Viudas va avançar els eixos del nou campus

A continuació va prendre la paraula el delegat del Govern Joan Borràs, que ens va felicitar per la nostra "aposta per Barcelona i per Catalunya". "Gràcies per la vostra implicació i compromís, que fan del nostre país una societat millor i plena d'oportunitats", va afegir. Amb vistes al nostre trasllat al districte del 22@, Borràs va afirmar que "la capital catalana ha de tornar a ser el referent mundial del món del disseny, de la moda i de les arts visuals".

Joan Borràs va felicitar LCI per aquests 10 anys d'èxits

L'esdeveniment va acabar amb les paraules del president de la xarxa LCI Claude Marchand qui, en un emotiu discurs, va agrair el suport de les persones que van iniciar aquest projecte a Barcelona partint de l'objectiu de portar la visió canadenca a la Ciutat Comtal. "Unim forces i entusiasme per fer de LCI Barcelona una de les principals escoles de disseny d'Europa", va concloure.

Claude Marchand va donar el seu discurs en català, anglès i espanyol

Moltes gràcies a tots i totes per acompanyar-nos en aquesta vetllada inoblidable amb la qual iniciem oficialment la celebració del nostre 10è aniversari!

Totes les Escoles
Xarxa LCI Education
Esdeveniments i desfilades
2023
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto