LCI Barcelona Graduation Fest: els nostres alumnes de Moda acaben la carrera amb dues grans desfilades
LCI Barcelona Graduation Fest

Els nostres alumnes de Moda acaben la carrera amb dues grans desfilades

Demana informació
X
+
Other contact or email
29 de juny 2017

El passat dimarts, el Museu d'Art Contemporani de Barcelona – MACBA va acollir "After nude", les desfilades dels alumnes de projecte que finalitzen aquest any els seus estudis superiors oficials en Disseny de Moda. Repartits en dos esdeveniments, celebrats a les 19:00h i a les 22:00h sota la batuta del director artístic Pablo Paz, els estudiants van tenir l'oportunitat de presentar les col·leccions que han confeccionat en els últims mesos i que són el resultat de tot allò que han après durant els seus anys de formació (tècniques, tractament dels materials, metodologies i dinàmiques de treball, recursos, etc.). Cada look, cada peça, cada complement mostrat, és un reflex fidel de la seva inspiració, talent i creativitat. En tots dos actes, els ja dissenyadors van estar acompanyats per familiars, amics, professors, staff de l'Escola, professionals externs, etc. que van omplir l'atri del famós museu de la capital catalana.

El LCI Barcelona Graduation Fest va estar presidit pel Sr. Claude Marchand, President de LCI Education, i la Sra. Sílvia Viudas, Directora General de l'Escola. Els dos, juntament amb el Sr. Eduard Prats, President d'Honor de LCI Barcelona, van ser els encarregats de lliurar els guardons a les millors col·leccions:

 

Primer Premi (ex aequo)

"Reminiscence" de Marta Bona i "Forditopía" de Elba Blanco

 

Segon Premi (ex aequo)

"Periplo" de Clara Corominas i "No Gender, No Age - Build Your Life" de Shukhrat Khodjaev

 

Tercer Premi

"Inkrush" de Carlos Calvo

 

Moltes felicitats a tots els alumnes de la promoció 2016/17 per brindar-nos unes desfilades tan meravelloses, gràcies a les quals el sector de la moda va poder comprovar la gran qualitat de les noves generacions que surten de l'Escola i els nostres estudiants van gaudir d’una plataforma inigualable per donar visibilitat als seus treballs i demostrar la seva vàlua com a dissenyadors.


A continuació pots gaudir del vídeo oficial del LCI Barcelona Graduation Fest:Disseny de Moda
Estudiants
Esdeveniments i desfilades
Premis i reconeixements
2017
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto