LCI Barcelona col·labora amb Habitat Cluster per definir l'oficina del futur
Com reorganitzar els entorns laborals?

LCI Barcelona col·labora amb Habitat Cluster per definir l'oficina del futur

12 de maig 2021

Habitat Cluster Barcelona acaba de publicar la seva Guia pràctica per reorganitzar les oficines i entorns laborals. Aquesta eina sorgeix de les necessitats expressades per les empreses que formen part del clúster, entre les quals ens trobem. Segons els seus responsables: "Vam constatar que els nostres socis compartien els mateixos dubtes sobre com havien de ser les oficines del futur immediat, i vam decidir transformar-les en un contingut d'alt valor afegit i útil per a totes les organitzacions".

En la seva elaboració han tingut un paper fonamental dos professionals de la nostra Escola: Ana García (directora del Màster en Disseny d'Espais Interiors) i Pedro Coelho (cap de l'àrea d'Interiors). Les seves aportacions han ajudat a desenvolupar aquest document que inclou un recorregut per la història dels entorns laborals, una anàlisi de com s'han adaptat les empreses del clúster a la pandèmia i una proposta de reorganització per optimitzar les oficines actuals.

La guia, que es pot descarregar de manera gratuïta aquí, no hauria estat possible sense el patrocini de Casals Ventilació, Estiluz, iGuzzini, Gabriel i HobbyFlower, a més de la col·laboració d'ACCIÓ i de LCI Barcelona.

Disseny d'Interiors
Col·laboracions
Professors
2021
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto