La nostra Escola participa a la 3ª edició del festival Reteena
Festival audiovisual jove de Barcelona

La nostra Escola participa a la 3ª edició del festival Reteena

Demana informació
X
+
Other contact or email
01 de desembre 2020

Coneixes el Reteena? És un festival fet per i per a joves que va néixer el 2018 amb la voluntat de convertir-se en un espai de descobriment, reflexió i experimentació entorn del món audiovisual. Enguany, l'esdeveniment se celebra del 3 al 13 de desembre i en format 100% online a causa de la pandèmia.

La nostra Escola col·labora amb la 3ª edició del Reteena oferint la masterclass "Creació de videojocs: Els personatges", impartida per David Carretero (cap de l'àrea d'Animació i Videojocs) i David Gómez (tutor de projectes finals del Diploma Universitari en Disseny de Videojocs) i que estarà disponible del 4 al 6 de desembre al YouTube del festival amb inscripció prèvia.

Durant la sessió, tots dos faran un repàs per la generació de personatges a la història dels videojocs, parlaran de les limitacions que existien fa uns anys i de com les millores tecnològiques del sector han permès evolucionar en aquest camp. També donaran algunes claus per dissenyar un bon personatge com la tècnica a escollir, l'estètica, la usabilitat o la narrativaNo te la perdis i gaudeix del Reteena 2020!

Animació i Videojocs
Col·laboracions
Fires i salons
Professors
Tallers, conferències i exposicions
2020
Aquest lloc utilitza cookies per millorar la vostra experiència de navegació i oferir-vos el millor servei possible. Al continuar navegant per la pàgina, entenem que accepta la nostra  política de privadesa. Accepto